بالا بردن سرانه ورزش فرصتهای شغلی بیشتری ایجاد می کند

تاریخ : 22 دی 1397, 13:37 نویسنده : tinjs بازدیدها : 113 نظرات : 0 موضوع : خبرها

فرهاد رحیمی گفت: بالا بردن سرانه ورزش در اصفهان با حضور بخش خصوصی و متکی نبودن به دولت محقق می شود.
به گزارش روابط عمومی هیات تنیس استان اصفهان، حضور دکتر فرهاد رحیمی رئیس هیات تنیس استان اصفهان به عنوان کارشناس و کارآفرین حوزه ورزش در برنامه تلویزونی پرمخاطب زنده رود نقطه قوتی بود که ورزش استان اصفهان بیش از پیش مورد توجه رسانه ها به خصوص رسانه ملی قرار بگیرد. این کارآفرین و متخصص حوزه ورزش در برنامه تلویزیونی زنده رود در ابتدای گفت و گوی خود به فواید ورزش اشاره کرد و در این خصوص گفت: یکی از دلایلی که علاقه من را به بحث ورزش زیاد می کند مقوله علمی بودن آن است.
وی در ادامه گفت: نهادهای علمی دائما این موضوع را مورد تاکید قرار می دهند که بایستی بدن برای سالم ماندن فعالیت ورزشی مستمر داشته باشد.
رحیمی همچنین تصریح کرد: میزان فقر حرکتی در کشور ما بیشتر است و این می تواند چند دلیل داشته باشد یکی از این عوامل بحث اطلاع رسانی است زیرا اگر اطلاع رسانی در خصوص فواید فعالیت بدنی و ورزش درست انجام شود با این میزان کاستی در ورزش از سوی مردم مواجه نمی شویم.
وی افزود: اطلاع رسانی در ورزش باید از طریق مختلف آموزش داده شود تا مردم به این درک یعنی پرداختن به فعالیتهای بدنی ورزشی برسند.
این کارآفرین ورزشی در ادامه متذکر شد: از دیگر عوامل فقر حرکتی مباحث سخت افزاری آن در جامعه است که متاسفانه از گذشته تا به حال مورد توجه جدی قرار نگرفته است و باید این مساله به نحوی با استفاده از پتانسیل های موجود همانند حضور کارآفرینان ورزشی در این عرصه حل شود.
وی ورزش را صنعت سبز نامید و در این خصوص گفت: ورزش را می توان صنعت سبزی نام برد که شاید به مراتب هم از نظر اقتصادی و هم از نظر فواید اجتماعی از صنایع دیگر بالاتر باشد زیرا این صنعت جز برندهای با گردش اقتصادی بالا است و می توان باور داشت جز 20 برند برتر دنیا در حوزه درآمدزایی محسوب می شود به نحوی که 4 برند از 20 برند برتر دنیا به حوزه ورزش اختصاص دارد.
رحیمی با اذعان بر اینکه فرصتهای شغلی ورزش بیش از صنایع دیگر است، خاطرنشان کرد: فرصتهای شغلی که در ورزش وجود دارد از صنایع دیگر بیشتر است حتی در برخی از مواقع گوی سبقت از صنعت کشاورزی را هم ربوده است.
وی عنوان کرد: در بسیاری از کشورهای پیشرفته به دلیل بالا بودن سرانه ورزشی و فرصتهایی که در این حوزه وجود دارد می توان درآمدهای خوبی کسب کرد که باعث شکوفا شدن اقتصاد آن بخش یا منطقه می شود.
رئیس هیات تنیس استان اصفهان در رابطه با اینکه ورزش می تواند فرصت های شغلی بسیاری ایجاد کند، گفت: بین هر 20 تا 30 متر مربع فضای ورزشی با توجه به فضای با نشاط و پرتحرک که ایجاد می کند یک فرصت شغلی ایجاد می شود و الان شاهد آن هستیم که حتی در یک باشگاه کوچک تعداد زیادی مشغول به کار هستند.
وی در پایان صحبتهای خود بیان کرد: اگر بر اساس سرانه ورزشی بخواهیم به این نکته یعنی وضعیت ورزش در اصفهان بپردازیم، اصفهان نسبت به کشور دارای سرانه ورزشی پایین تری است و با این تفاسیر دچار فقر در این حوزه هستیم زیرا همانطور که در صحبتهای قبلی به آن اشاره شد در گذشته به این مساله به صورت جدی پرداخته نشده و بستر سازی مناسبی صورت نگرفته است.
رحیمی با بیان این که باید ورزش از متکی بودن به دولت خارج شود، افزود: بالا بردن سرانه ورزشی در کشور باید با حضور بخش خصوص صورت بگیرد مساله ایی که در گذشته کمتر به آن توجه شده و خوشبختانه امروز شاهد هستیم نسبت به گذشته حرکت به سمت خصوصی تر شدن ورزش بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرد.
[xfgiven_gallery]
[xfvalue_gallery]
[/xfgiven_gallery]

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود