هیات تنیس استان اصفهان با آیت الله مهدوی عضو خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان دیدار کردند

تاریخ : 25 اسفند 1397, 18:50 نویسنده : jebeli بازدیدها : 94 نظرات : 0 موضوع : خبرها

آیت الله مهدوی عضو خبرگان رهبری در دیدار با هیات تنیس استان اصفهان:

ورزش با محوریت سلامت روح و جسم باید ترویج داده شود

نیاز به حضور حداکثری جوانان متدین در ورزش داریم

آیت الله سید ابوالحسن مهدوی عضو خبرگان رهبری بیان کردند: مقوله ورزش با محوریت سلامت روح و جسم مساله ایی است که این روزها باید به طور جدی از سوی مسئولین ورزش و کارگزاران نظام پیگیری شود.

به گزارش روابط عمومی هیات تنیس استان اصفهان، در دیدار رئیس و اعضای هیات تنیس استان اصفهان با آیت الله مهدوی عضو خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان که صبح امروز 25 اسفند 1397 در محل دفتر ایشان انجام شد، به مباحث ورزشی و فرهنگی پرداخته شد.

در این دیدار آیت الله مهدوی با تاکید بر رهنمود های رهبر معظم انقلاب در خصوص پرداختن به ورزش بیان کردند: بنده به زعم خود در سالهای گذشته بارها از مسئولین رسانه ها بخصوص صدا و سیما خواستم تا به مقوله ورزش توجه بیشتری داشته باشند به طوریکه تنها با تبلیغ ورزش پیاده روی که هزینه ایی برای کسی ندارد می توانند سطح سلامت در جامعه را افزایش دهند.

ایشان همچنین تصریح کردند: برنامه های سلامت محور از جمله مباحثی است که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز قرار دارد و باید مسئولین که در راس مدیریت ورزشی فعالیت می کنند بیشتر به این مباحث توجه کنند.

آیت الله مهدوی در ادامه افزودند: حدود سی سال است در حوزه علمیه و مجامع مختلف به شخصه تاکید دارم که مردم به پیاده روی بپردازند تا سلامت خود را بازیابند با توجه به معضل های کنونی در جامعه از جمله ترافیک و آلودگی هوا می توان با پرداختن به این مهم به رشد و ارتقا و همچنین سلامت خود و جامعه کمک شایانی کنیم.

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه امروز ورزش ابزاری برای نا امیدی دشمنان ایران است، افزودند: خوشبختانه با افتخارآفرینی های ورزشکاران ما در عرصه های بین المللی توانستیم دشمنان ایران را ناامید کرده و آنها را مجبور به کرنش در مقابل ایران اسلامی کنیم.

امام جمعه موقت اصفهان ورود جوانان متدین و متعهد به میهن اسلامی در ورزش را یکی از خصیصه های این حوزه دانستند و افزودند: زمانی که جوانی متدین و مومن وارد ورزش شوند قطعا در میادین ورزشی ناهنجاری های رفتاری صورت نمی پذیرد تا جایی کهیک ورزشکار در زمان ورزش سعه صدر و خویشتن داری را لازمه پرداختن به ورزش باید بداند.

ایشان با تاکید بر همکاری نهادهای ورزشی با نهادهای فرهنگی و دینیافزودند: نهادهای ورزشی باید برای نهادهای فرهنگی همچون کانون فرهنگی در مساجد برنامه های متنوع داشته باشند و این مساله می تواند در پیشبرد اهداف ورزشی موثر باشد زیرا کودکان، نوجوانان و جوانان متدین و با اخلاقی در این کانون ها مشغول به فعالیت برای ترویج و توسعه فرهنگ اسلامی هستند.

آیت الله مهدوی ورزش تنیس را نیز از این قائده مستثنی ندانست و گفت: ورزشهای میدانی همچون تنیس نیز می توانند با در اختیار قرار دادن ساعتهای خود به اقشار مختلف جامعه بخصوص قشر فرهنگی و متدین به رشد و توسعه همچنین بالندگی ایران اسلامی کمک شایانی کند.

امام جمعه موقت اصفهان خاطر نشان کردند: اولین بار کانون های فرهنگی مساجد از اصفهان شروع به کار کرد و بنده اولین موسس آن محسوب می شوم اما سالها بعد ارشاد این کانون ها را زیر مجموعه این اداره دانست ولی با توجه به سابقه فعالیتی اصفهان در این خصوص هنوز بنیاد فرهنگی المهدی در این زمینه فعال است و در کلیه کانون های مساجد به فعالیتهای فرهنگی و ورزشی می پردازد.

ایشان در پایان صحبتهای خود خاطر نشان کردند: زمانی که یک ورزشکار همزمان حافظ قرآن باشد و در کارهای دینی و اسلامی فعالیت مثمر ثمر داشته باشد قطعا در پیشبرد اهداف وی موثر خواهد بود و او را به سرمنزل مقصود می رساند به همین منظور و همچنین با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب به افزایش 10 میلیون نفری حافظان قرآن بایستی حافظان و قاریان قرآن را در نهادهای ورزشی گسترش دهیم و این وظیفه هر مدیر ورزشی در کشور است.

ورزش سلامت محور و همگانی مورد تاکید هیات تنیس است

دکتر فرهاد رحیمی نیز در این دیدار با تاکید بر صحبتهای رهبر معظم انقلاب در خصوص ورزش تاکید کرد: با توجه به رهنمودها و صحبتهای رهبر معظم انقلاب در خصوص پرداختن به ورزش هیات تنیس از ابتدای سال جاری به مباحث ورزش همگانی توجه جدی داشته تا قشر های مختلفی از این ورزش استفاده کنند.

وی همچنین تصریح کرد: با تغییر افکار و عقاید در خصوص ورزش مردم در عصر جدید ورزش را برای سلامتی و تناسب اندام خود انتخاب می کنند و این مساله می تواند بارقه ایی امیدی در بهبود وضع سلامت جامعه باشد.

رحیمی همکاری هیات تنیس استان را با نهادهای فرهنگی و دینی را مورد بحث قرار داد و گفت: این هیات آمادگی کامل دارد تا تعاملی سازنده با نهادهای فرهنگی و دینی در استان داشته باشد و از پتانسیل خود برای رشد و شکوفایی ورزش در این حوزه استفاده کند.

رئیس هیات تنیس استان اصفهان در ادامه صحبتهای خود خاطر نشان کرد: هیات تنیس استان در سال جاری موفق به کسب عناوین متعدد مهم و خوبی در سطح استان، کشور و ومنطقه شده است به طوریکه با کسب این عناوین اصفهان همچنین در کورس رقابت با استانهای دیگر است.

تهیه وتنظیم : داوود شیخ جبلی

[xfgiven_gallery]
[xfvalue_gallery]
[/xfgiven_gallery]

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود