اصفهان ظرفیت خوبی در داوری دارد

تاریخ : 10 بهمن 1397, 15:43 نویسنده : tinjs بازدیدها : 102 نظرات : 0 موضوع : خبرها

داور فینال مسابقات جام حذفی تنیس بانوان گفت: با توجه به ظرفیت خوبی که در بخش داوری تنیس داریم باید به خواسته های آنها توجه بیشتری شود.
به گزارش روابط عمومی هیات تنیس استان اصفهان، فینال مسابقات جام حذفی تنیس بانوان در جزیره کیش در حالی رقم خورد که شکوه سعیدیان یکی از بانوان داور خوب اصفهانی امر قضاوت آن را برعهده داشت.
شکوه سعیدیان که از روز اول بازی ها در مسابقات به عنوان داور حضور داشت، در گفت و گویی اختصاصی با ما گفت: اگر عشق به تنیس و داوری نداشتم قطعا داوری در ساعات طولانی برایم خسته کننده بود.
وی در ادامه با اشاره به سطح برگزاری مسابقات گفت: سطح مسابقات خوب بود و ما از نظر داوری مشکلی خاصی نداشتیم. تیم های شرکت کننده همکاری خوبی در مسابقات با داوران داشتند و به نظر من امسال از سالهای خوب برگزاری این مسابقات محسوب می شود.
وی همچنین تصریح کرد: خوشبختانه امکانات و تجهیزات ساختاری برگزاری مسابقات با استانداردهای روز تنیس برابری می کرد و این مساله باعث بالا رفتن سطح داوری ها در این مسابقات شده بود.
سعیدیان گلایه های تیم ها و مربیان از داوری را در این دوره از مسابقات در پایین ترین سطح خود دانست و بیان کرد: خوشبختانه گلایه و شکایت از داوری در پایین ترین سطح خود بود که می توان باور داشت این مورد در تمام بازی ها حتی مسابقات بین المللی مرسوم است.
طولانی بودن ساعات کاری در طول برگزاری مسابقات از صحبتهای دیگر این داور جوان اصفهانی بود که با اشاره به آن باور دارد: بعضا در دو روز مسابقات مخصوصا در روزهای آخر تا دیروقت حتی ساعت یک بامداد رقابتها طول می کشید که خود باعث خستگی می شد اما با توجه به عشق و علاقه ایی که در من ودیگر داوران بود طولانی بودن ساعات باعث نمی شد که دلسرد شوم و با تمام توان به امر قضاوت می پرداختیم.
وی افزود: نزدیک به 10 سال است وارد رشته تنیس شدم و مدت 3 سال است به داوری در این ورزش مشغول هستم علاقه بسیار شدید من به تنیس بخصوص داوری در این رشته باعث شد بلافاصله بعد از گذراندن دوره های داوری و موفقیت در کسب این عنوان به عنوان کارآموز شروع به فعالیت کنم بطوریکه در مدت سه سال اخیر به صورت مستمر به امر داوری مشغول بودم.
این بانوی داور اصفهانی در پایان صحبتهای خود خاطر نشان کرد: کسانی که در داوری تنیس مشغول به فعالیت هستند قطعا به دلیل عشق و علاقه به کار خود به فعالیتشان ادامه می دهند زیرا اگر می خواستند به کسب درآمد از طریق این کار فکر کنند قطعا همان روزهای اول آن را رها می کردند به همین منظور از هیات تنیس استان اصفهان درخواست دارم با توجه به درخواستهای مکرر داوران جهت برطرف کردن مشکلاتی از قبیل مشخص شدن اشل داوری، پرداخت هزینه های داوری و عقد قرار داد برای مسابقات به این موضوع رسیدگی کنند تا همانند سنوات قبل حق داوران در مسابقات پایمال نشود.
[xfgiven_gallery]
[xfvalue_gallery]
[/xfgiven_gallery]

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود